Dzień Dziecka 

z Minecraft Education i Cyfrowym Dialogiem

Dzień Dziecka bez zabawy, to dzień stracony 😉

Myślę, że wszyscy lubią place zabaw, nawet dorośli. A jeśli nie, to pewnie lubili, kiedy byli mali. Ja uwielbiam, dlatego pomyślałam, że święto wszystkich dzieciaków, dużych i małych trzeba uczcić w specjalny sposób. Plac zabaw w Minecrafcie - to jest to!

Ale zaraz, zaraz. Przecież byłoby nudno, gdyby można było na niego wejść tak po prostu. 

A gdyby tak wejście na ten plac kosztowało 1 diament? Skąd go wziąć? To proste! Wystarczy rozwiązać cztery zadania a w nagrodę będzie można pozjeżdżać z wodnej ślizgawki, pościgać się na gokartach, przejść labirynt, pojeździć na rollercosterze i spróbować swoich sił na parkourze. 

Zadania umieszczone są w czterech zagrodach. Po wykonaniu jednego zadania gracz albo zostaje przeniesiony do kolejnej zagrody, albo tak jak w przypadku zadania z balonami może przenieść się przy pomocy przycisku. 

Mapa ma dwie różne części: zadaniową i rekreacyjną. Żeby dostać się na plac zabaw trzeba wykonać zadania w zagrodach, nie ma innej możliwości. Potem możemy bawić się do woli i choć w części zabawowej większość elementów jest już zbudowanych, to jest tam też miejsce do budowania czyli klasyczna piaskownica. Na placu zabaw gracz może przejść parkour, pojeździć kolejką górską, pozjeżdżać wodną ślizgawką, pojeździć gokartami, przejść labirynt i w nagrodę odbyć lot balonem a na koniec obejrzeć pokaz sztucznych ogni.

W ramach obchodów Dnia Dziecka poprowadziłam lekcję online, dla uczniów klas 1-3, którzy razem ze swoimi nauczycielami dołączyli do wydarzenia i wspólnie eksplorowaliśmy mapę. Niektórzy tylko oglądali to spotkanie ale byli też tacy, którzy działali przy swoich komputerach. Jeśli nie mieliście okazji widzieć tego wydarzenia, nic straconego. Nagranie oraz mapę znajdziecie na stronie Cyfrowego Dialogu https://cyfrowydialog.pl/minecraft/