Jak to się zaczęło?

Na tym zdjęciu widać nas, uczestników pamiętnego szkolenia, od którego wszystko się zaczęło.

Jak to się zaczęło?

Niespełna rok temu rozpoczęła się moja przygoda z Minecraftem, kiedy to wzięłam udział w świetnym szkoleniu prowadzonym przez Anię Jędryczko i Sławka Baturo pod banderą Cyfrowego Dialogu

Wcześniej podglądałam syna jak grał, ale nigdy nie próbowałam. No, może z raz czy dwa. Ale kiedy zapisałam się na szkolenie i postawiłam pierwsze kroki w sześciennym świecie, miłość rozkwitła od razu. Już wtedy wiedziałam, że z tej mąki będzie chleb. 

Teraz mam w głowie milion pomysłów na to jak wykorzystać tę grę w edukacji. Widzę jej wartość. Widzę dzieciaki chłonące każdy element. Ich motywacja i zaangażowanie chyba nigdy nie były tak duże. 

Jestem autorką i współautorką kilku map minecraftowych, a także pomysłodawczynią zadań do jednej z nich. W bocznym panelu znajdziecie linki do stron, z których można pobrać ciekawe mapy. 

Chciałam pozdrowić całą minecraftową ekipę z Cyfrowego Dialogu, z którą stawiałam pierwsze kroki na "dirtach z trawą".


W ramach szkolenia z Anią  i Sławkiem każdy uczestnik musiał wykonać pewne zadania np budowanie domu, mostu, schodów itp. 

Trzeba było również udać sie pod ziemię i wykopać kilka drogocennych kamieni. Pierwsze kroki w Minecraft relacjonowałam wykonując zdjęcia aparatem, który jest nieodzownym elementem Minecraft Education.