Kocham pszczeli świat
w Minecrafcie

Pszczele światy w Minecraft są naprawdę piękne. Pierwszy z nich w języku polskim!!! choć tytuł na to nie wskazuje, pozwala zgłębić temat pszczół bardzo dokładnie. 

Zaczynamy od istoty zapylania, budowania kwietnej łąki, zakładania uli i zbierania miodu. Potem poznajemy trzy gatunki pszczół np. trzmiele czy murarki, ich zwyczaje i siedliska. Możemy w końcu przenieść się do wielkiego ula zbudowanego na drzewie, gdzie wita nas Królowa Pszczół i zaprasza do swojego królestwa. A w nim możemy polecieć na pszczole i zebrać nektar a z niego zrobić miód według pszczelej receptury.

POLECAM ten świat z całego serca! Zachwyci nie tylko Was, a uczniowie dodatkowo wiele się z niego nauczą.

Zobacz poniżej fotorelację z tej mapy.

Drugą mapą, którą bardzo lubię ze względu na możliwość wykazania się kreatywnością jest ta, w której możemy zaprojektować i zbudować ogród dla zapylaczy, czyli miejsce przyjazne wszystkim owadom przyczyniającym się do zapylania roślin. Warto, aby dzieciaki poznały, dlaczego to ważne i poczuły, że one również mogą być odpowiedzialne za przyszłość naszej planety. Takie zajęcia zawsze zaczynam od pytania: Jak myślicie, co by się stało, gdyby pszczoły wyginęły? Mapa niestety jest w języku angielskim, ale tę część, w której prezentowane są sposoby sadzenia roślin w Minecraft możemy sobie pominąć. Dzieciaki będą wiedziały, co mają robić. Trzeba przejść przez bank nasion (swoją drogą takie banki to kolejny temat do rozmowy i sprawdzenie, gdzie one się znajdują) i dojść do dużej łąki na której są wydzielone tereny do budowy ogrodu. 

Pamiętaj, że w Minecraft, podobnie jak w całym pakiecie Office 365, obecnie Microsoft 365 znajduje się czytnik immersyjny, który po pierwsze pozwala odsłuchać zapisany tekst a dodatkowo tłumaczy go na wybrany język. Tak więc mapa w języku angielskim wcale nie musi być przeszkodą w działaniu. 

W tym właśnie świecie powstały najpiękniejsze ogrody dla zapylaczy stworzone przez moich uczniów.