Codeweekowa Wyspa

Mapa powstała w ramach Code Weeka w 2022 roku. Code Week to wielkie święto dla wszystkich kodujących i programujących uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, edukatorów i edukatorek na niemalże całym świecie. 

W ramach Tygodnia Kodowania organizowane są przeróżne eventy o charakterze programistycznym. Cyfrowy Dialog postanowił wydać codeweekową mapę minecraftową, której miałam być przyjemność współautorką. Razem z Anią Jędryczko wymyśliłyśmy pewną niezwykłą przygodę, która dzieje się na bezludnej wyspie...

Wyobraź sobie, że po wielu dnia podróży bezkresnym oceanem, docierasz do pewnej wyspy. Na pierwszy rzut oka wydaje się niezamieszkała. Postanawiasz to sprawdzić i osiąść na jakiś czas zapewniając swojej załodze bezpieczny pobyt. 

Po zajściu na ląd spotykasz Ducha wyspy, który pozwala Ci na niej osiąść, ale pod pewnymi warunkami. Musisz wykonać kilka zadań takich jak:

To ostatnie zadanie należy wykonać przy użyciu narzędzia Make Code, które jest wbudowane do Minecrafta i daje możliwość wybudowania czegoś przy użyciu stworzonego przez siebie programu. Programy tworzymy z bloczków, ale istnieje również możliwość programowania w języku Python lub Java

Mapa została wydana w dwóch wersjach:

Można ją pobrać ze strony Cofrowego Dialogu pod tym LINKiem