Mini Escape Room
z Cukierkiem

Czas pracy: 2x45 minut 

Grupa docelowa: 7-10 lat

Mapy: Mini Escape Room z Cukierkiem LINK

Tryb gry: Singleplayer

Scenariusz, który właśnie czytasz będzie trochę inny niż pozostałe. To w zasadzie propozycja jednej z aktywności jakie możemy podjąć w czasie pracy nad lekturą "Cukierku, ty łobuzie". Nie będę tu proponowała aktywności offline'owych, bo te mogą być bardzo różnorodne w zależności od wieku uczniów, upodobań nauczyciela, jego warsztatu pracy, pomysłów itd. 

Mapa, którą przygotowałam jest dopełnieniem pracy nad lekturą i skierowana jest do wszystkich nauczycieli, którzy uczą się z uczniami wykorzystując Minecraft Education. Jest to rozgrywka typu Mini Escape Room (mini, ponieważ zadania w pomieszczeniach są jednoznaczne i aby przejść dalej trzeba je wykonać, choć nie zawsze). Uczeń idzie wyznaczoną ścieżką, przemieszcza się pomiędzy pomieszczeniami, ale nie od razu ma dostęp do wszystkich. Czasem musi wykonać jakieś zadanie, czasem wystarczy, że znajdzie przycisk, który otworzy drzwi lub teleportuje go dalej. To sprawia, że można przejść te mapę od A do Z wykonując wszystkie zadania po kolei, ale można też tę podróż przyspieszyć.

Pomieszczenia i zadania w nich umieszczone:


Warto przypominać uczniom podczas wędrówki o wykonywaniu zdjęć i podpisywaniu ich. Pod koniec wędrówki uczniowie mogą wyeksportować plik pdf i wysłać nauczycielowi jako dokumentację swojej pracy. 

Cukierku, Ty łobuzie

Przewijaj slajdy, aby dowiedzieć się jakie zadania zawiera mapa i jak ją przejść. 

Przebieg zajęć:

Jeśli utknąłeś, utknęłaś w którymś miejscu i nie wiesz co robić dalej, obejrzyj ten film i zobacz jak przejść dalej. 

Nie wiesz jak wyodrębnić portfolio z minecraftowego świata? Ten film pomoże Ci to zrobić w dwie sekundy. No dobra, w pięć.